16.07.2009

Енергетичні новації для мільйона споживачів

uaEnergy

3

0

Енергетичні новації для мільйона споживачів

16.07.2009, Віталій Чепіжко

Проекти з упровадження теплових насосів дадуть змогу забезпечити теплом та гарячою водою майже мільйон споживачів.

Таку позицію висловлює уряд, під егідою якого планується реалізація понад 100 пілотних проектів з упровадження теплових насосів уже найближчим часом. Окрім соціального аспекту, це дасть можливість зекономити близько 700 млн куб. м газу. Технології з використанням теплових насосів - це також можливість модернізувати комунальну теплоенергетику, яка сьогодні більш ніж потребує інноваційних технічних рішень.

Про це повідомив голова НАЕР Сергій Єрмілов на спеціалізованій нараді за участю представників обласних, районних, міських адміністрацій та органів місцевого самоврядування, проектних організацій, а також компаній-виробників теплових насосів, комунальних підприємств та представників бізнесу.

Фінансування проектів проводитиметься за схемою "зелених" інвестицій та кредитування в банках під державні гарантії. Наразі йде робота над спрощенням проходження певних етапів: НАЕР спільно з Агентством екоінвестицій та деякими уповноваженими банками розробляє механізм фінансування ТЕО та проектних робіт першочергових проектів, а також умови кредитування придбання обладнання та будівельно-монтажних робіт.

Фінансування з боку держави буде повертатися у вигляді скорочення викидів CO2 в рамках Кіотської угоди. За кожні 10 євро, виділені на реалізацію проекту організаціям, що встановили теплові насоси, потрібно скоротити викиди CO2 на 1 тонну. "Підприємства повинні будуть вести моніторинг викидів і звітувати про їх скорочення", - сказав голова НАЕР.

Друге джерело фінансування - це кредитні кошти, що залучатимуться під державні гарантії у національних банків "Укрексімбанк" та "Ощадбанк". За словами С. Єрмілова, кредити будуть залучатися не під комерційний процент, який на сьогодні становить близько 25 відсотків, а під пільгову ставку. Наповнення цієї кредитної лінії, можливо, буде забезпечуватися Японським банком міжнародної кооперації, а також за рахунок збільшення статутного капіталу державних банків.

Комментарии 0

Написать комментарий