21.05.2009

Приватний страйк

uaEnergy

5

0

Приватний страйк

19.05.2009, Павло Кущ  

Гірники шахтоуправління імені Чапаєва, які досі перебувають під землею, вирішили голодувати

У Шахтарську в шахтоуправлінні імені Чапаєва триває підземна акція протесту, в якій беруть участь 14 гірників. Як уже писала «УМ», ще 13 травня «чапаєвці», обурені раптовим припиненням державним підприємством «Вугілля України» закупівлі видобутого ними палива, відмовилися після зміни підніматися на–гора аж до повного владнання конфлікту. А в ніч на понеділок до страйкарів приєднався начальник однієї з дільниць Костянтин Рєзнік, який до того ж оголосив голодування.

Учасники підземного страйку насамперед протестують проти порушення керівниками «Вугілля України» умов підписаної раніше угоди про закупівлю енергетичного вугілля. Адже після того, як припинилася реалізація палива, видобутого гірниками трьох шахт шахтоуправління імені Чапаєва, вугільні підприємства фактично залишилися без засобів до існування. Нині тут немає коштів для виплати гірникам заробітку за квітень, на сплату електроенергії та за комунальні послуги. «Від вирішення цього конфлікту залежить не тільки доля наших сімей, а й доля шахт і всього міста, — переконаний Костянтин Рєзнік. — Якщо шахтоуправління не зможе реалізувати вугілля, ми втратимо роботу й поповнимо число безробітних (у шахтоуправлінні працюють 1882 робітники. — Авт.). У нас просто немає іншого виходу...»

Попри письмові звернення гірників практично до всіх органів державної влади, очікуваної реакції на підземну акцію протесту поки що не відбулося. Щоправда, прес–служба Мінвуглепрому напередодні розіслала інформаційне повідомлення про причини згаданої ситуації. Виявляється, у травні ДП «Вугілля України» готове реалізувати 1882,1 тисяч тонн енергетичного вугілля, однак його споживач НАК «Енергетична компанія України» підтвердив закупівлю тільки 1069 тисяч тонн палива. Тому за цих умов «ВУ» змушене в першу чергу постачати вугілля, видобуте на підприємствах державної власності, які входять до Мінвуглепрому. Серед таких немає шахтоуправління імені Чапаєва, яке є орендним підприємством і входить до складу Асоціації приватних шахт «Українська вугільна спілка».

Проте навряд чи такої відповіді чекають гірники, які, ризикуючи втратити роботу та засоби до існування, вдалися до протесту.

Комментарии 0

Написать комментарий