21.05.2009

Заощадимo два мільйони

uaEnergy

3

0

Заощадимo два мільйони

19.05.2009, Інна Косянчук

"Реформа міського теплозабезпечення"(РМТ) - проект під такою назвою вчора презентували міністр з питань ЖКГ Олексій Кучеренко та посол США в Україні Вільям Тейлор.

Проект, який впроваджуватиметься в Україні протягом трьох років за підтримки уряду США, має допомогти місцевим та центральним органам влади запровадити позитивні системні зміни в сфері теплопостачання, аби послуги, які надаються, стали справді якісними. Головний партнер - РМТ- МінЖКГ, однак впровадження проекту потребуватиме й участі інших міністерств та громадських організацій.

Як зауважив Олексій Кучеренко, нині потрібно переходити до стимулюючої моделі енергозбереження, щоб не тільки надавачі послуг з теплопостачання, а й споживачі були зацікавлені заощаджувати. Він підкреслив, що одним із пріоритетів уряду стала розробка національної стратегії теплозабезпечення. Через місяць-півтора будуть сформовані й відповідні регіональні програми. Чинниками, які гальмують прихід інвестора у сферу ЖКГ, міністр назвав відсутність системи державного регулювання в цій галузі, а також проблеми ефективного управління житловим сектором. Разом з тим він зауважив, що ЖКГ є чи не найпривабливішою сферою для залучення інвесторів, які працюють в галузі енергоефективних технологій. Тим більше, що нині з'явилася можливість зменшити терміни окупності впровадження ощадних заходів у житлових будинках з 7-8 років до 2-3.

За словами Вільяма Тейлора, основним завданням цього проекту є модернізація системи обліку і вимірювання кількості спожитих ресурсів. Адже особливо важливо використовувати ощадливіше енергоресурси в умовах, коли їх вартість росте і спричиняє підвищення тарифів.

У рамках проекту планується відібрати на конкурсній основі 20 міст для впровадження пілотних проектів, які передбачатимуть аналіз стану систем теплопостачання в містах, розробку енергетичних планів та відповідної нормативно-правової бази, впровадження енергоефективних технологій тощо.

Запланована й інформаційна кампанія, спрямована насамперед на населення з середнім і низьким рівнем доходів. Фахівці роз'яснюватимуть, яким чином можна зменшити витрати на оплату опалення в квартирах, ефективно підтримувати тепло в помешканнях. Особлива увага приділятиметься малозатратним методам енергозбереження.

Як зазначила під час презентації заступник директора підрозділу впровадження програм з енергетики та навколишнього середовища Іnternatіonal Resources Group Маргарет Шнайдер МакКей, галузь комунального теплозабезпечення України має потенціал економити до 2 млн доларів на рік порівняно з нинішніми витратами, і одне із завдань проекту - допомогти заощадити ці кошти.

Комментарии 0

Написать комментарий