12.09.2009

Підготовка до зими - задовільна

uaEnergy

1

0

Підготовка до зими - задовільна

Підготовка до зими - задовільна

Урядовий кур’єр, 10.09.2009, Інна Косянчук

Як готується житлово-комунальне господарство України до опалювального сезону? Про це йшлося на селекторній нараді, яку провів у вівторок міністр з питань ЖКГ Олексій Кучеренко. У нараді взяли участь представники низки міністерств, а також Ощадбанку, Асоціації міст України, керівництво областей та міст, структурних підрозділів з питань ЖКГ, інші відповідальні посадовці.

Основне наше завдання - забезпечити людям задовільні, нормальні, якісні послуги, зазначив Олексій Кучеренко. Міністерство зробить все необхідне та ефективно скоординує підготовчі роботи, аби кожна область гідно ввійшла в опалювальний сезон, підкреслив він і поінформував, що загалом на сьогодні технічна підготовка галузі до опалювального сезону задовільна, а темпи підготовки навіть перевищують минулорічні показники. Так, у середньому по країні житловий фонд, об'єкти тепло- та водопостачання підготовлені на 80 відсотків, міський електротранспорт - на 68, вулично-дорожня мережа - на 76. Безумовно, є регіони, які практично на сто відсотків готові, але є й ті, які, згідно з моніторингом МінЖКГ, сьогодні ще відстають.

Міністр висловив стурбованість станом підготовки в Івано-Франківській, Луганській, Сумській, Тернопільській та Чернівецькій областях і АР Крим. Тож на селекторній нараді йшлося і про заходи, які вживає місцева влада цих регіонів для поліпшення ситуації. Також Олексій Кучеренко повідомив про забезпечення досить серйозного контролю за ходом підготовки до опалювального сезону: буде організовано виїзні перевірки заступників міністра і Державної житлово-комунальної інспекції в проблемні регіони.

Щодо стану розрахунків за природний газ - досвід минулого року підказує, що саме найпроблемнішим питанням може стати підключення чи не підключення до газопостачання, підкреслив міністр. На жаль, борги підприємств теплокомуненерго за 2009 рік склали 3 млрд грн. А за всі попередні роки разом - 4,6 млрд грн. Рівень проплат за січень-вересень становить 86 відсотків. Але якщо звернути увагу на те, що частина коштів зарахована як плата за минулі періоди, то цей рівень складає вже 49 відсотків по Україні, зауважив Олексій Кучеренко. Учасники наради обговорили шляхи поліпшення розрахунків за газ.

Також міністр наголосив на нагальній необхідності розробки регіональних програм модернізації комунальної теплоенергетики та схем теплопостачання. Він зауважив, що міста, які ігнорують ст. 31 Закону "Про житлово-комунальні послуги", мають нести за це покарання та не отримувати із держбюджету субвенцій. Він підкреслив, що епоха виділення беззворотних бюджетних коштів закінчилась. Всі проекти мають нести інвестиційну складову, бути окупними та мати на меті модернізацію, енергоефективність, оптимізацію та зменшення витрат.

Комментарии 0

Написать комментарий