16.09.2009

Кризова приватизація

uaEnergy

1

0

Кризова приватизація

Кризова приватизація

Rzeczpospolita (Польща), 15.09.2009, Тетяна Серветник

Усе на продаж! Намагаючись залатати дірку в бюджеті, український уряд в умовах кризи затіяв велику приватизацію. Окрім «Укртелекому» та «Одеського припортового заводу» Юлія Тимошенко також планує виставити на продаж частки в 14 енергопостачальних компаніях, – пише Тетяна Серветник в польській Rzeczpospolita.

Можновладці в Києві очікують, що наступного року надходження від приватизації сягнуть 1,2 млрд. дол.

 «Левову частку надходжень складатимуть кошти від продажу національного телекомунікаційного оператора “Укртелеком”», – розповів агентству Reuters Дмитро Парфененко з Фонду державного майна України.

«Укртелеком» має більше 10 млн. клієнтів і є монополістом на українському ринку зв’язку. Пакет обсягом 67% акцій монополіста неодноразово виставлявся на продаж. Минулого року вартість компанії оцінювали у близько 4-5 млрд. дол. «Ми розраховуємо на 10 млрд. грн.», – сказав Парфененко у відповідь на запитання, за скільки можуть продати «Укртелеком». Придбанням компанії зацікавився норвезький Telenor, німецький Deutsche Telecom і турецький Turkcell.

Учора інтернет-видання «Українська правда», посилаючись на джерела в Міністерстві фінансів, оприлюднила інформацію про те, що наступного року запланований дефіцит бюджету сягне 46 млрд. грн. Як стверджує сайт, покрити дефіцит мають кошти від продажу державних підприємств і внутрішні та зовнішні кредити.

Приватизація стратегічних підприємств залишається яблуком розбрату між президентом Віктором Ющенком і прем’єр-міністром Юлією Тимошенко. Союзники часів Помаранчевої революції мають різні погляди, зокрема, і на продаж обласних енергопостачальних компаній. До 1 грудня цього року Тимошенко збирається виставити на продаж контрольні пакети акцій 14 таких установ. Минулого року доходи від української приватизації становили 60 млн. грн. Цього року замість запланованих 8,5 млрд. грн. до бюджету держави надійшло 583 млн. грн. Уряд Тимошенко очікує, що вдасться отримати 4 млрд. грн. від продажу хімічного підприємства «Одеський припортовий завод».

У боротьбі з кризою Україні має допомогти також Міжнародний валютний фонд, який минулого року погодився виділити Україні позику обсягом 16,4 млрд. дол.

Комментарии 0

Написать комментарий