03.09.2018

Почему в преддефолтной Украине бизнес Ахметова стремительно растет

uaEnergy

4

0

Почему в преддефолтной Украине бизнес Ахметова стремительно растет

Україна переживає важку економічну ситуацію. Гривня слабне, золотовалютні резерви зменшилися з початку року на $1,5 млрд або майже на 10%, а прибутки Ахметова за півроку виросли на 30%.

На зовнішніх ринках в авральному порядку вимушені позичати під найвищий процент за моєї пам’яті (9,1% річних у доларах).

Проблеми із бюджетом – за 7 міс дефіцит 13,4 млрд. Наближається погашення євробондів та боргів МВФ і без нового траншу від МВФ може бути дефолт держави.

Уряд просить громадян затягнути пояси: введено новий порядок субсидій – близько 30% субсидіантів втратять право на субсидіі. Можливе нове суттєве підвищення цін на газ, згідно якого пояс затягуватимуть і ті, хто не на субсидіях.

Інша справа – Ахметов. Як бізнесмен, звісно, він має право заробляти прибутки. Але чиновники/політики наділені владними повноваженнями придумали формулу, щоб Ахметов в Украіні продавав свою е/е на 40% дорожче, аніж він продає іі ж в Угорщину. Тобто створили йому надприбутки.

Операційний прибуток до амортизаційних відрахувань (EBITDA) компаніі ДТЕК Ахметова за півроку виросла на 30% до 12,6 млрд грн у порівнянні із минулим роком. Це на 300% більше, аніж за 6 місяців 2016 року.

Кеш на рахунку за півроку виріс на 27% із 5,7 млрд грн до 7,1 млрд грн.

У Ахметова продовжується покращення. Для цього організований банальний збір грошей із усієї економіки, бізнесу, бюджету, населення, щоб Ахметов і ко могли заробити ще більше навіть в період війни та переддефолтного стану держави. А усім іншим – ще затягнути пояси.

Із реакції, а точніше відсутності реакціі прем’єра та президента, схоже, вони вважають це нормальною ситуацією.

Тим не менше, є і такі, хто не вважає таку ситуацію нормальною. У вересні розпочинають судові засідання по скасуванню підвищення ціни е/е за формулою Роттердам+.

Комментарии 0

Написать комментарий