30.11.2018

Александр Домбровский: некоторые аргументы в пользу законопроекта по "зеленым" аукционам

uaEnergy

17

0

Александр Домбровский: некоторые аргументы в пользу законопроекта по "зеленым" аукционам

Друзі, деякі аргументи на користь нашого законопроекту щодо нової “аукціонної” моделі розвитку “зеленої” енергетики України

Програма “20-20-20” Європейського Союзу щодо відновлюваної енергетики та зниженню викидів CO2 передбачає, що до 2020 року для 27 країн-членів частка відновлюваних джерел енергії має становити 20% у загальному обсязі споживання енергії; викиди парникових газів бути зниженими на 20%; а енергоефективність збільшено на 20%.

Аукціони із продажу вітрової потужності у Німеччині, фактично, провалилися: із запропонованої вітрової потужності у 670 МВт, загалом, було реалізовано близько 400 МВт. Проте, попит на сонячну потужність перевищив пропозицію у три рази. Федеральне агентство Bundesnetzagentur запустило ще один аукціон, де наземна вітрова та сонячна потужність у 200 МВт будуть конкурувати одна з одною. Перший змішаний аукціон цього року у квітні в Німеччині був виграний винятково сонячними проектами. Середня ставка для вітру становила 72,3 євро за МВт-год, тоді як для сонячної вона була набагато нижча – 48,2 євро за МВт-год.

Напередодні, уряд Німеччини видав резолюцію на організацію аукціонів на 8 ГВт впродовж наступних двох років. Ці 8 ГВт планується розділити на 4 ГВт (потужність СЕС) та 4ГВт (потужності ВЕС) для аукціонів, що будуть проведені у 2019 та 2020 роках. Планується також провести аукціон на офшорні ВЕС, але їх потужності нині не розкриваються.

Ці аукціони суттєво необхідні для досягнення амбітної національної мети (оголошеної в січні 2018 року) – довести частку відновлюваних джерел енергії до 65% до 2030 року. Для цього уряд має намір розробити конкретні заходи.

https://www.facebook.com/DombrovskyiOleksandr

Комментарии 0

Написать комментарий