30.11.2018

Юрий Витренко: Газпром должен заплатить нам почти $2.7 млрд

uaEnergy

9

0

Юрий Витренко: Газпром должен заплатить нам почти $2.7 млрд

Про процеси з Газпромом.

Газпром має заплатити нам майже $2,7 млрд. Принаймні в трьох юрисдикціях – Швейцарія, Великобританія і Нідерланди – проводимо примусове стягнення. Відповідно, у нас тривають судові процеси щодо арешту активів Газпрому і реалізації цих активів для того, щоб ми отримали гроші, які нам винен Газпром.

Yuriy Vitrenko:

За контрактом на транзит газу ми виграли більш, ніж $4,6 млрд. Приблизно $2,1 млрд з цих $4,6 млрд ми вже стягнули – і отримали цю суму у вигляді газу. Відповідно залишок – приблизно $2,7 млрд з відсотками, які вже набігли з цей час. Це те, що Газпром має нам сплатити.

Ці $2,1 млрд, які ми вже отримали від Газпрому у вигляді газу, – це більше, ніж у 8 разів перевищує всі адміністративні витрати Нафтогазу з 2014 року, включно з усіма нашими зарплатами, преміями, автотранспортом і витратами на юристів. Хоча це дорогий процес, але те, що ми вже отримали – це неспівставно більше, ніж те, що ми витратили.

$4,6 млрд, які ми вже виграли за транзитною справою – це лише одна справа. Ми також виграли ще за справою на постачання газу. І за цією справою ми, по-перше, повністю захистилися від позовних вимог Газпрому – а це, якщо сукупно взяти на термін контракту – приблизно $80 млрд за зобов’язаннями "бери, або плати", які вони реально вимагали з нас. Ми реально мали заплатити за контрактом, де чорним по білому Юлія Володимирівна Тимошенко та Володимир Володимирович Путін кажуть про те, що ми маємо платити за обсяги, навіть якщо їх не відбираємо. Навіть якби ми програли 10% – було б не $80 млрд, а, відповідно, $8 млрд – це величезна сума для України. Ми не програли.

Ми також виграли по контракту на поставку газу так званий перегляд ціни – вона була знижена. В результаті ми виграли приблизно $1,8 млрд. Тобто, ми мали б заплатити за газ, який раніше отримали, на $1,8 млрд більше, ніж ми заплатили за рішенням суду.

Також почали новий арбітраж щодо невиконання Газпромом зобов’язань з поставки газу. Тобто, на додаток до того, що ми вже виграли у Газпрому, ми вважаємо що вони ще мають заплатити.

https://www.facebook.com/NaftogazUA

Комментарии 0

Написать комментарий