14.12.2018

Андрей Коболев: Нафтогаз продолжает внутреннюю трансформацию

uaEnergy

31

0

Андрей Коболев: Нафтогаз продолжает внутреннюю трансформацию

Попри велику кількість зовнішніх викликів і задач, Нафтогаз продовжує внутрішню трансформацію. Наша мета – перетворити групу на сучасну, ефективну та прозору.

Наразі впроваджуємо нову архітектуру продажів газу. Раніше всі продажі в групі йшли єдиним потоком. Як результат – одні напрямки генерували збитки, інші – прибутки, а усереднена "температуру по лікарні" - погана основа для прийняття управлінських рішень, багатьох вона вводить в оману. Наша ж мета – прозорість, системність, результативність.

Зараз в групі створено три газопостачальні компанії: "Нафтогаз Трейдинг", "Нафтогаз Тепло" та ГПК "Нафтогаз України", кожна з яких орієнтована на свій напрямок продажів.

Центральну позицію в торгівельній системі посяде "Нафтогаз Трейдинг". Наразі ця компанія продає газ комерційним споживачам на ринкових умовах, це прибутковий бізнес. Ми плануємо, що надалі саме вона буде закуповувати газ українського видобутку в Укргазвидобування та Чорноморнафтогазу, імпортний - у НАК (в обох випадках – за ринковою ціною), та постачатиме його не лише комерційним замовникам, а й усім іншим підприємства групи, приватним "газзбутам".

В свою чергу "Нафтогаз Тепло" продаватиме газ виключно підприємствам – виробникам теплової енергії (ТЕЦ, котельним). Це проблемний напрямок, очікуємо що окрема картина продажу газу тепловикам буде виглядати не надто оптимістично. Але для вирішення проблем – потрібно їх чітко ідентифікувати.

До функцій ГПК "Нафтогаз України" належить пряме постачання газу населенню в рамках PSO (зокрема, в Кіровоградській області). Для цього напрямку також характерна низка проблем – неповні розрахунки споживачів, розрахунки за субсидіями. Окремі результати діяльності з постачання газу для населення – основа для розробки дорожньої карти зі зміни ситуації в майбутньому.

Повноцінний запуск нової архітектури потребує згоди Кабінету міністрів на перерозподіл спецобов'язків всередині групи Нафтогаз. Ми вже звернулися за погодженням, але наразі "Львівгаз збут" намагається через суд цього не допустити. Цікаво, чим внутрішня трансформація Нафтогазу так заважає групі Фірташа? Очевидно для них "ловити рибку в мутній водичці" - звична справа, а поява гравців, які прагнуть прозорості – персональний виклик.

Що ж, розраховую на принциповість уряду в цьому питанні. Нафтогаз продовжить політику підвищення прозорості та ефективності попри будь-які перешкоди.

https://www.facebook.com/andriy.kobolyev

Комментарии 0

Написать комментарий