06.02.2019

Ольга Белькова о проблемах, которые оголил запуск розничного рынка электроэнергии

uaEnergy

28

0

Ольга Белькова о проблемах, которые оголил запуск розничного рынка электроэнергии

Сьогодні наш комітет проводив комітетські слухання щодо результату першого місяця роздрібного ринку електроенергії.

Якщо коротко - на ринку газу порівняно із ринком е/е не все так погано/складно:)

Якщо ж серйозно - то, запуск ринку е/е оголяє дуже багато великих, середніх і малих проблем.

Із великих - жоден ринок не може ефективно працювати без того, щоб на момент його початку не були розшиті "боргові" зобов'язання, накопичені до нього! Ніякий закон не має магічної сили. Всі борги державних шахт та бюджетних компаній мають бути реструктуризовані, щоб система неплатежів не пішла в новий виток і державними шахатми не прикривалися інші неплатники. Це саме стосується і підприємств ТКЕ та водоканалів. Цього не було зроблено, як колись по ринку газу. Плану вірішення цієї проблеми слід очікувати від УРЯДу. Затвердить ВРУ, але подібно до рішення по ринку газу та націоналізації деяких банків - це не має бути ініциатива депутатів.

Із середніх - гостро піднімалося питання зміни підходів до диференціації тарифів. НКРЕКП давало пояснення, які поки не вдовольнили ринок. Не зрозуміло чому ринок не підготувався як технічно, так і юридично до цієї зміни. Деякі компанії мали технічну можливість для погодинної тарифікації, але отримали стандартні тарифи від постачальників. Деякі компанії опинилися у ситуації технічної неспроможності отримувати кращий тариф. Так водоканали опинилися у постачальника останньої надії із вищою ціною. І це при їх загальній неплатоспроможності.

Із малих - після відкриття роздрібного ринку електричної енергії ціна непобутових споживачів, які мають незалежного постачальника напряму залежить від погодинних цін на оптовому ринку. Але ці ціни зараз ніхто зміг пояснити де можна побачити! Публікація цих цін дозволила б споживачам розуміти, чи вигідні ціни їм пропонують постачальники, чи правильні платіжки їм виставляються. Отримала публічну обіцянку від директора ДП "Енергоринок" та членів НКРЕКП, що до 28 лютого вони почнуть публікувати погодинні оптові ціни для постачальиків на сайті ДП "Енергоринок". Чекаємо. Дякую Andriy Gerus що звернув увагу на цей аспект, після слухань отримала багато смс щодо важливості цього малого питання.

Ця реформа буде дуже складною. Вона вимагає дуже активного лідерства і координації від Уряду. При всій повазі до колег із Уряду, я не можу бути задоволеною цим рівнем зараз.

https://www.facebook.com/obelkova

Комментарии 0

Написать комментарий