05.06.2009

Широка газова коаліція

Автор статьи

uaEnergy

Просмотров

2

Комментариев

0

pic

05.06.2009, Юрій Патиківський

Росія підозрює нашу державу в... небажанні платити за газ, погрожує санкціями і пропонує свої умови виходу з кризи. Політичні?

Україна має ще два дні, аби розрахуватися з «Газпромом» за газ, спожитий у травні. Але російські офіційні особи, поспішили звинуватити нашу сторону у зриві домовленості. Так, глава російського уряду Володимир Путін заявив: «Усі наші звернення в комісію Європейських співтовариств дотепер успіху не мали. Відповідь одна: для України в нас грошей немає. Що буде відбуватися відповідно до наявних контрактів? При першому ж збої в оплаті «Газпром» має право зажадати передоплату. Як тільки передоплати не буде — не буде і газу».

Тим часом російський президент Дмитро Медведєв доручив віце–прем’єру Ігорю Сечину активізувати переговори з Україною та Євросоюзом щодо оплати «блакитного палива». «Україна повинна платити згідно з тим договором, який укладено, подобається це комусь чи не подобається. Для нас абсолютно байдуже, яку позицію займають сьогодні наші колеги. Вони підписали договір і зобов’язані його дотримуватися», — заявив Медведєв, немовби змагаючись у рішучості заяв зі своїм попередником.

Українська сторона наразі поставилася до цих гучних заяв спокійно. «Ми маємо ще час до 7 червня, — заявив міністр палива та енергетики Юрій Продан. — Росія часто у переддень оплати за газ заявляє, що наша держава буцімто не зможе розрахуватися. І що? Нічого! Україна завжди платила вчасно».

«Риторика Кремля некоректна, принижує гідність українського народу та держави і не має під собою ніяких підстав, — відреагував уповноважений Президента України з питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський. — Не справа Кремля втручатися, звідки і які кошти «Нафтогаз» візьме — це внутрішня справа України. Ми, наприклад, не хочемо знати, як вони віддаватимуть свої 90 млрд. доларів боргів». Соколовський ще раз спростував підрахунки Володимира Путіна про п’ять млрд. доларів, які нібито вкрай потрібні нашій державі, аби закачати газ у сховища. За його словами, нині в «газових підземеллях» є 17 млрд. кубометрів газу, а всього нам потрібно не більше 30 млрд. кубів. Тому цифра 19 млрд., на яку посилається російський прем’єр, є завищеною.

На думку аналітиків, не випадково «газова» активність Кремля збіглася з формуванням в Україні нової урядової коаліції. Ультиматум офіційної Москви в цьому контексті можна оцінити так: якщо широку коаліцію не сформують, український уряд отримає величезні проблеми в газовій галузі.

В ОСТАННІЙ МОМЕНТ

Голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу вчора вирішив направити в Москву і Київ комісію «для встановлення фактів щодо ситуації з поставками газу», повідомляє РІА «Новості». За підсумками цієї поїздки Баррозу підготує доповідь до саміту ЄС, який відбудеться 17–18 червня в Брюсселі.

Комментарии 0

Написать комментарий